Стивен Колберт до велешани: Македонски тинејџери олабавете!

во Вести

Велес и Македонците кои креираа вести за изборите на САД се најдоа во последното Late Show with Stephen Colbert. Комичарот имаше смешна порака за велешани повикувајќи ги да одат и да престанат со дезинформирање и да „украдат кукла и да ја запалат во шумата!“. Ако сакате да го погледнете само овој дел сегментот „Hey Macedonian teens!“ е кус и при крајот на видеото.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk