Снимајте се вие и вашиот екран со Vimeo

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести

Vimeo Record e екстензија за прелистувачот Chrome која ви дозволува професионално снимање на активностите од вашиот екран, но и на вас.

Откако ќе кликнете на соодветното копче, ќе бидете прашани дали сакате вие да бидете снимани, вашиот екран, или и тоа и тоа. Откако ќе одберете која камера и микрофон да бидат искористени за намената, кликнете на Start Record и започнете со овековечување на вашите содржини. Во случај да одберете дека сакате да се снима само екранот, потребно е дополнително да одлучите дали сакате да се снима целиот екран или само одреден прозорец или јазиче од прелистувач.

За искористување на целосните потенцијали на Vimeo Record се препорачува креирање Vimeo акаунт. Со тоа, ќе можете да преземате, уредувате и споделувате видеа. Таквото нешто е целосно бесплатно.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments