Замената на телефон е една од работите кои се случуват помалку или повеќе редовно. Сепак, кога ќе купите нов уред останувате со стариот, кој можеби и не е за фрлање. Што може да направите со старите телефони кои сте ги замениле? Samsung има тим на инженери кои работат на пронаоѓње на функционалности за старите телефони. Засега се чини дека главен фокус им се домашните миленичиња. Така има примери каде телефонот се користи за вклучување на светилката во аквариумот, но и за следење на храната на мачињата.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk