Бројот на инциденти со огнено оружје во САД често се во централните вести. Токму ова е причината поради која производителите на оружје се обидуваат да понудат побезбедно оружје. Motherboard направи интересен документарен филм за: опасностите од традицоналното оружје; предизвиците пред производителите на паметно оружје и отпорот на конзервативните сопственици и љубители на оружје.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments