SQL Injection се дел од најчесто користените онлајн напади. Д-р Мајк Паунд на Computerfile го објаснува нападот и секако, можните последици од SQL Injection.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments