Иако не е најнов, Seam е одличен, кус фантастичен филм, чии ефекти се направени од FX3X. Од крајот на минатата година филмот е достапен за гледање онлајн, па ако не сте го изгледале направете го тоа сега. Само на неколку YouTube канали „Seam“ успеа да собере повеќе од 3 милиони гледачи. Ефектите во филмот се неверојатни, но со оглед на портфолиото на компанијата ова секако не е изненадување.

Еден од продуцентите на филмот е Кристијан Даниловски основач на FX3X. Режисер на Seam е Раџив Дасани.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments