Samsung Galaxy S9 доаѓа на MWC во Барселона

CES уште не завршил, а Samsung Electronics веќе работи на следниот голем настан, Mobile World Congress кој се одржува во февруари. Традиционално, домаќин на настанот е Барселона, а оваа година посетителите ќе можат за прв пат да го видат новиот Galaxy S9. Ова го објави претставникот на компанијата на конференција на CES во Лас Вегас.

Ова можеби е помало разочарување за фановите на компанијата кои дојдоа во Лас Вегас и се надеваа дека ќе имаат можност да го видат телефонот. За жал, од Samsung велат дека ќе мора да се стрпат уште малку и да почекаат до следниот месец.

Од Samsung објавија и дека гласовниот асистент Bixby 2.0 доаѓа оваа година. Иако малку доцнат сo гласовниот асистент, компанијaта планира ова да го надополни со квантитет. До 2020 година, сите производи на Samsung ќе доаѓаат со имплементиран Bixby.

Ентузијастите можеби ќе ги интересира и дека компанијата за оваа година го планира и издавањето и почетокот на продажба на првиот телефон со екран кој може да се превитка. Велат дека најголем предизвик во дизајнирањето и изработката на телефонот е корисничкото искуство.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments