Првиот твит од Вселената

Ова е мал твит за астронаутот кој е долго време активен на сервисот за микро-блогирање, но огромен твит за човештвото кое се почесто наоѓа корисна употреба на Twitter. Првото нешто што е забележително за сервисот е што секој корисник, без врска дели регистриран или не на сервисот, може да ги следи твитовите на астронаутот. Второ и поинтересно, Twitter овозможи да споделуваме информации и да комуницираме со астронаут во вселената!

Првиот твит од вселената дојде откако @NASA ја надогради врската со станицата минатата недела и им даде на астронаутите лична интернет конекција. Претходно твитовите мораа да бидат пратени до NASA која подоцна ќе ги твитне.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk