Преземајте најразлични икони и фотографии со Noun Project

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести

Во случај да работите на некој проект и да ви се потребни икони за полесно визуелно одбележување, тогаш Noun Project е веб сајт кој е само за вас.

Сајтот се одликува со над 5 милиони икони, но и слики, уредно поставени во различни категории. Откако ќе го посетите сајтот, избирате дали сакате да пребарувате икони или фотографии, а, по извршеното пребарување, можете да ја изберете иконата која највеќе ви се допаѓа за дополнително прилагодување. Имено, можете да ја менувате бојата на иконата, да ја ротирате, односно превртувате, како и да ја менувате позадината и формата.

По извршените промени ја започнувате процедурата за преземање на иконата.

Сосема очекувано, најдобрите можности поврзани со уредување на иконите се заклучени зад претплатнички ѕид и доколку сакате малку поразлична икона од понудената, потребно е да изделите нешто повеќе од три долари месечно. Но, како бесплатен корисник можете без проблем да ја користите целата датабаза, и да преземате што сакате од понудените 5 милиони примероци.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments