Погледнете ја првата најава за iPhone X

Avatar img-thumbnail img-circle

во feature, Мобилни, Хардвер

Без желба да ја намалиме важноста на iPhone 8 и iPhone 8 Plus, новиот iPhone X е најажната најава која ја видовме на Keynote. Телефонот по подолго време заслужено ги возбуди љубителите на iPhone.

Екран по целата површина. Отклучување со Face ID, нов процесор, iPhone X е иднината на Apple. По навистина долго време Apple мораше да размисли и за интеракциите со уредот.

Ова е видеото со кое Џони Ајв од Apple ја претстави идината на iPhone.

 

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments