Погледнете ја првата најава за iPhone X

Avatar img-thumbnail img-circle

во feature, Мобилни, Хардвер

Без желба да ја намалиме важноста на iPhone 8 и iPhone 8 Plus, новиот iPhone X е најажната најава која ја видовме на Keynote. Телефонот по подолго време заслужено ги возбуди љубителите на iPhone.

Екран по целата површина. Отклучување со Face ID, нов процесор, iPhone X е иднината на Apple. По навистина долго време Apple мораше да размисли и за интеракциите со уредот.

Ова е видеото со кое Џони Ајв од Apple ја претстави идината на iPhone.

 

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments