Погледнете го овој робот креира кули со балансирање на камења

во Свет

Дел од работите кои се супер едноставни за најголем дел од луѓето, како балансирање на различни предмети не се едноставни и за роботите. Сепак истражувачи од ETH Zurich на ICRA го претставија својот робот кој може да балансира различни камчиња и од нив да направи кула. За целиот проект камењата се прескенирани, а роботот ги има сите податоци за да може да ја симулира кулата пред физички да ја направи.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk