Застрашувачка е брзината со која последниве неколку години се развиваат роботите. Гласот во видеото може да биде подобар, но листата е без никакви замерки. Во видеото може да ги видиме роботите на Boston Dynamic, човеколикиот робот Asimo на Honda, роботот доктор од Da Vinci и подморницата SoFi,

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments