Новиот телефон од Apple, iPhone 8 нема преголема разлика со iPhone 7. Ова е заклучокот на iFixit кои можеа да го расклопат и да видат што има во телефонот. Најголема надградба на телефонот не е во хардверот, туку зајакнатото задно стакло. Ова ќе го направи телефонот поиздржлив, но стаклото сепак ќе се скрши.

Дисплејот на iPhone 8 Plus е идентичен со претходниот модел, иако True Tone технологијата овозможува промена на бојата на екранот во зависност од амбиентната осветленост. Нема промена ниту во Taptic енџинот со кој се симулира механичко копче. Листата на компоненти во iPhone 8 Plus може да ја разгледате на iFixit.

Телефонот доби и солидна оценка за можност за сервисирање, 6 од 10.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk