Нов рекорд! Една милијарда прегледи на Gangnam Style

во Веб, Свет

Јужнокорејскиот феномен Psy успеа да сруши уште еден рекорд и да го направи тоа што мислевме дека е недостижно, барем не во период од само неколку месеци. Неговото видео Gangnam Style само што надмина неверојатни 1.000.000.000 прегледи на YouTube. Видеото на Psy e закачено на YouTube на 15 јуни годинава, што значи дека стигна до фасцинантната броја за само шест месеци. Само за споредба, второ најгледано видео е Baby на Џастин Бибер кое има „само“ 800 милиони прегледи, а е објавено пред две години.

Инаку, на Интернет кружи една интересна теорија дека Нострадамус го предвидел Gangnam Style и крајот на светот.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments