Mобилното е важно! New York Times ја блокира декстоп верзијата за своите вработени

во Свет

Со цел да ја подобрат својата услуга на мобилните уреди, New York Times се реши да ја блокира десктоп страната за вработените во весникот. Секој пристап до страната вработените ќе можат да го направат преку паметен телефон или таблет компјутер.

„Повеќе од половината од нашите читатели пристапуваат до сервисот преку мобилна платформа. Ова треба да го правите и вие“, вели Клифорд Леви во пораката испратена до вработените до New York Times. Тестот ќе трае една недела и во овој период вработените ќе мораат да се запознаат со мобилната верзија на страната. New York Times се надева и дека поширокото користење на мобилните платформи ќе овозможи и подобар квалитет на услугата, но и дека некои од вработените ќе добијат нови идеи за подобрување на услугата. Блокирањето важи за сите вработени во медиумот од новинарите до вработените во сметковотсво и човечки ресурси, па доколку некој од нив добије нова идеја ќе може да ја сподели, се со цел подобрување на услугата за крајните корисници.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Стеетс ДООЕЛ Скопје

PHP Девелопер

Matrix IT Global Services Macedonia

Product Operations

види ги сите огласи на kariera.it.mk