MKD20 S01E10: Deserts Of Kharak, The Division, TESO, Black Desert, XCOM2, BombShell…

во гејминг, ИТ.МК

Koja нова игра може да ви го задржи вниманието? Подкастот за игри, MKD20, дискутира за неколку нови наслови кои се во бета и најави и кои ветуваат, иако очекувањата пред игрите секогаш се на апсурдно ниво. Секој гејмер сака совршена игра, и секое студио сака да направи совршена игра, но добрата графика и реалистична физика не значи дека гејмплејот ќе биде добар. Погледнете ја последната епизода на MKD20 и следете ги во живо секој вторник од 21:00 часот на Twitch.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk