MKD20 S01E09: Најочекуваните MMORPG игри за 2016-та

во гејминг, ИТ.МК

Кои масивни мултиплеери ги очекуваме во 2016-та и што треба да очекувате од нив? Дечките од гејминг подкастот MKD20 во новата епизода дискутираат за куп различни игри, главно корејски, за гејмплејот, артворкот, дизајнот и очекувањата на MMORPG игрите кои можат да бидат и многу зависни, но и вистинско промашување. Се дискутираат Black Desert Online, Bless Online, Blade And Soul, Lost Ark, Lineage Eternal, WoW-Legion, EverQuest Next, Albion Online, Crowfall и
Camelot Unchained.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments