Вештачката интелигенција треба да го направи животот на луѓето поедноставен. Сепак, голем дел на експертите предупредуваат дека самата вештачка интелигенција е и опасност за луѓето. Маргарет Мичел, истражувач од Google, на TED говори за начинот на креирање на подобра вештачка интелигенција. Вештачка интелигенција која ќе им помага на луѓето, а нема да ги повредува.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Open Gi Grоup

UI/UX Designer

Перун Технологии

Frontend Developer

види ги сите огласи на kariera.it.mk