LG подготвува прв Windows Phone 8 телефон

LG наскоро би можел да ги издаде првиот телефон кој ќе доаѓа со Windows Phone 8 оперативен систем. Најавата за телефонот повторно доаѓа од @evleaks кој во последно време се извор на податоци за куп телефони. Според најавата телефонот ќе доаѓа под името LG Uni8, а Microsoft недамна објави дека LG ќе биде еден од партнерите на компанијата кои ќе издава Windows Phone телефони. Засега нема податоци за хардверот или достапноста на телефонот, иако барем според објавената фотографија изгледа дека станува збор за телефон кои би доаѓал со 5-инчен дисплеј. Доколку се покажат како точни податоците за LG Windows Phone телефон, токму овој телефон може да биде првиот кој ќе се појави со Windows Phone 8.1, а не е објавен од Microsoft.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
2 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Лазе
Лазе
8 years ago

Нема да му биде на LG ова првиот Windows Phone. Јас имам LG Optimus 7, веќе 2,5 години.

Dejan
Dejan
8 years ago
Reply to  Лазе

Благодарам на забелешката, поздрав.