Косовскиот стартап Hello со над 1 милион преземања

Avatar img-thumbnail img-circle

во feature, Вести

Косовскиот стартап кој работи на технологија за аудио повици стигна до 1 милион преземања на Android и iOS комбинирано. Сервисот овозможува аудио повици, групни разговори, но и видео повици.

Сепак сервисот е повеќе друштвена мрежа отколку алатка сервис за разговор. Со Hello корисниците разговараат сo своите пријатели кои најчесто ги запознале преку сервисот.

Hello започна како проект за забава во канцелариите на компанијта Trigonom на Антон Пацарада. Сепак брзо успеа да се развие, а сега и да дојде до бројката од 1 милион преземања, пишува DigitalSpoiler.

И покрај интересот кај корисниците засега нeма надворешни инвестиции, но без сомневање наскоро ќе ги пронајдат.

„Сè уште немаме добиено никакви инвестиции, досега се само наши средства во производот, во кој веруваме, а и корисниците се потврда за ова. Верувам дека сега влегуваме во фаза во која започнуваме со подготовки за раст. Добивањето на надворешни инвестиции ќе биде возбудливо“, вели Ариан Кастрати од Hello.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk