Колектива продаде стотици купони за попуст во првиот ден

во ИТ.МК

Во првиот ден по стартувањето Колектива продаде над 470 купони со 90% попуст на греано вино, намалувајќи ја цената на 10 денари од можни 90.

Секако дека се работи за 10 денари, па интересoт е очекуван, но токму и тоа е поентата на овие групни сервиси – да ја намалат цената да биде привлечна за корисниците, но да не им наштети на бизнисите донесувајќи им група луѓе. Секако потребно е да има доволно број луѓе за да биде успешна зделката, односно попустот. Доколку нема доволен број луѓе, зделката не поминува, а парите на корисниците им се враќаат.

Како што се спомена и претходно, .мк сервисите на почеток ќе бидат само во Скопје, но се споменува и проширување и во другите .мк градови.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
4 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
name
name
10 years ago

Кажувајте ни, кажувајте ни! А сега, а сега! =)) Патетика…

Goce
Goce
10 years ago

Vtroiot den-Deneska kolektiva zaklucno so 15:07 ima prodadeno 546 kuponi!

Nesko
Nesko
10 years ago

Super e idejata :)

ima uste edna strana koja e so ista tematika http://grabnipopust.mk/

Стефан
Стефан
10 years ago

[sarcasm]470 купони х 10 денари = промет од дури 4.700 денари, импресивно. [/sarcasm]

Идејата за групно купување како идеја е одлична, за поздравување е што стартуваа и два сајта кај нас, но на Колектива и Групер им фалат попривлечни зделки за барани производи/услуги доколку сакаат да постигнат успех и по стартот да не паднат во заборав кај корисниците.

Знаеме дека е тешко да се обезбедат големи попусти кај производи/услуги кои добро се продаваат, но треба да се потрудат токму тоа да го направат за да привлечат корисници, а корисниците навистина да почувствуваат ќар од групно купување.

види ги сите огласи на kariera.it.mk