Kако да кoристите фан страни како администратор и како корисник

во Совети

Една од поинтересните промени е можноста да се коментира/лајкува на страната од свој профил. Претходно, ако сте администратор и оставевте коментар ќе беше објавен како фан страната да коментира.

Сега, може да се коментира и лично на фан стран на која корисникот е администратор. Опцијата за вклучување е многу очигледна, но и запоставена. Логирајте се со ‘use Facebook as page’ , отидете на Edit Page па Your Settings и oтштиклирајте го Posting Preferences.

Пример, од двете слики подолу се прикажува You, од првата слика, е дека сум кликнал Like како It.com.mk, додека од втората се гледа дека покрај „лајкот“ од It.com.mk и Петар, имам кликнато Like и како Viktr Ars што е мој личен профил.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
2 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
אלקטרוני סבהנמ
אלקטרוני סבהנמ
11 years ago

lol fala it ovaa vredese :)

Todorovski Joco
Todorovski Joco
11 years ago

Топ! Ептен слепци сме значи :)

види ги сите огласи на kariera.it.mk