Испратете селфи низ целиот свет

Летни одмори, кој има време за тоа? Дигиталните патувања низ целиот свет знаат да бидат еднакво возбудливи, особено доколку се во форма на селфи. Шега на страна, нема ништо лошо доколку навистина сакате да отпатувате низ целиот свет од комфорот на вашиот дом. За таква ситуација, меѓутоа, потребно е да ја искористите новата Showcase алатка на Google.

Откако ќе го посетите линкот, одберете и поставете го вашето најубаво и најзашеметувачко селфи преку Showcase и започнете го виртуелното патување низ Google Cloud мрежата.

Целиот процес е замислен да ви покаже колку брзо податоците патуваат низ приватната мрежа на Google. Патувањето е одбележано со мапа на која точно гледате како вашето селфи скока од еден центар со податоци на друг. Секоја навлегување во одредена „земја“, ја наградува вашата виртуелна фотографија со серија од патнички печати. А, во моментот кога ќе се „вратите“ дома, ќе можете да добиете детален увид за времетраењето на вашето уникатно патување.

Во случај да навистина не одите некаде летово, дали би можеле да ве заинтригираме со некои наши листи од филмови, серии, книги, или стрипови?

Десет најпреземани филмови на пиратските сајтови
5 Sci-fi филмови кои мора да ги гледате за време на новогодишните празници, летните горештини
3 сајтови за бесплатно гледање класични филмови
Топ 9 книги на македонските претприемачи во 2016-та
5 книги кои морате да ги прочитате за време на новогодишните празници на плажа
8 книги кои се клучни за успехот на Илон Маск
Книги базирани на компјутерски игри
Како бесплатно да читате книги?
Стрипови засновани на видео игри #1
5 најнови аудио книги за ИТ индустријата

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Тони
Тони
4 years ago

Хахахааааааааа, Закон?! – Па РСМк може КОМПЛЕТ да ја ограбиш и никој ништо не ти може „Николааа“ не па ќе возел некој по патеки којшто и сега а и никогаш порано не функционирале, како НИШТО што не функционира кај вас. НАТО 30 години понавља/ше сменете го името па сменете го… шуќур некој послуша, па има шанса да ве прими, ем тоа од жал не од заслуга. Сега ЕУ уште 300 години ќе повторува „почнете да учите што е тоа закон и зошто служи“ па можда некогаш откако сите држави на светот ќе станат членки, некој да се смилува само да ја прилепи оваа територија без власт и без население, само како врска помеѓу Србија и Грција. И толку. Значи ИЧ не мачете се. Поздрав од Париз. Тони, заминатиот одавна (дигнал раце од немогуча мисија).

види ги сите огласи на kariera.it.mk