Grouper.mk продаде 110 купони за ден и половина

во ИТ.МК

Сите овие продадени зделки се само по четири дена од стартувањето на Grouper.mk. Сите зделки се успешни, односно се пријавиле доволно (и повеќе) број луѓе да го исполнат критериумот за попуст, што покажува дека македонските корисници го прифаќаат групното купување, односно купувањето преку интернет.

Групното купување работи на принцип дека еден попуст од локален бизнис ќе биде успешен само доколку се пријават група луѓе, пример 20 купувачи. Со пријавување нивните пари се резервираат, и доколку зделката е успешна, односно се пријават 20 заинтересирани, тогаш корисниците добиваат купон и попуст, доколку зделката е неуспешна, нема доволно заинтересирани, тогаш парите им се враќаат на тие што се пријавиле.

Групното купување стана хит низ светот, додека во Македонија стартува со Grouper.mk и наскоро со Kолектива.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
8 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] четири дена од почетокот на продажба Grouper достигна 110 продадени купони за ден и половина. Од самиот почеток во понудата се најдоа понуди за […]

trackback

[…] четири дена од почетокот на продажба Grouper достигна 110 продадени купони за ден и половина. Од самиот почеток во понудата се најдоа понуди за […]

Ivan
Ivan
12 years ago

ok e sajtot, ama barem dijzanot ne morase da e copy-paste na originalot:
groupon.com :)

Никола
Никола
12 years ago

it.com.mk, ako prodolzite vo statiite da si gi reklamirate prijatelite, kje gi izgubite citatelite.

IT.com.mk
Admin
12 years ago
Reply to  Никола

:) IT.com.mk не е поврзан со Grouper.mk, а ниту мислам дека ова е реклама. Земајќи в обзир дека ова е прв стартуван веб сервис за јавно купување во .мк, тогаш мислам дека е вест да информираме како им оди на почетокот. Тоа ќе го направиме и со Kolektiva кога ќе стартуваат.

@webomania
12 years ago

Grouper ми е по привлечен од Колектива…

Ги нема тие лоши маркетиншки трикови како Колектива која собира луѓе наградувајќи ги со подароци… Македонска работа , секој да земе нешто бесплатно…

whoeverest
whoeverest
12 years ago
Reply to  @webomania

И мене ми изгледа океј сајтот. Имав фрка со картицата и ми одговорија после 10 минути. Тоа се бара од startup што е недела дена стар. Супер, ќе видиме што ќе понудат Колектива, ама сега за сега изгледаат поспоро и подосадно.

whoeverest
whoeverest
12 years ago
Reply to  @webomania