Гледајте аниме со српски превод на Anime Srbija

во Веб

Многу корисници се огромни фанови на аниме сериите, но нити знаат јапонски, нити англиски јазик. Во случај да барем со српскиот јазик немате преголеми проблеми, Anime Srbija е феноменален веб сајт кој никако не би требало да го заобиколите.

Anime Srbija се одликува со огромен број аниме серии и филмови кои се одликуваат со висока резолуција и текстуален превод на српски јазик. Бројни нови епизоди релативно брзо стануваат достапни за гледање на сајтот, а на располагање имате и соодветни категории кои внимателно ги имаат поставено сериите, односно филмовите во соодветни жанрови.

Започнување со одредена епизода е брза и едноставна процедура, а вчитувањето на преводот е автоматско. Единствена забелешка што имаме е тоа што сајтот агресивно сервира реклами и го намалува севкупниот впечаток, но, од нешто мора да се живее. Доколку сакате да се ослободите од рекламите, може да добивате поени и да станете премиум корисник преку давање донации или работење на преводи или рендерирање.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments