Гостин во оваа епизода на GG.MK е основачот на M3DS академијата за 3Д-дизајн Стефан Митров. Повод секако беше M3 Con конференцијата, настан кој донесе експерти од областа на CGI во Скопје.

Секако има простор и за игри, а главната игра е веројатно првиот кандидат за игра на 2019 „Sekiro: Shadows Die Twice“. Освен Sekiro прегледи има и за The Divison 2 и за Baba is You. Ако баш имате време да изгледате една игра тоа не е Sekiro, туку баш Baba is You. За да сфатите зошто, ќе мора да ја погледнете епизодата.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments