ИТ настан: Хаклабот КИКА организира Front-end средба #10

Хаклабот КИКА на 14 јуни ќе ја одржи десеттата Front-end-средба со тема User Experience design и React. Презентери на средбата ќе бидат дизајнерката Викторија Бачварова и девелоперот Кристијан Ристовски. Викторија ќе говори за новата алатка од Adobe, Experience Design, софтвер наменет за User Experience Design; додека Кристијан ќе говори за стилизирање на елементи на React со JavaScript.

Настанот започнува во 19:00 часот, а веќе е започнат и изборот на говорници за следната единаесетта Front-end-средба.

front-end-meetup-10

 

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments