Every Ming Matters е сајт за подобро справување со лошото расположение

Avatar img-thumbnail img-circle

во Вести

Како подобро да се справите со стресот, анксиозноста, лошото расположение, и проблемите со спиење? Се чини дека нема едноставен одговор, но поставување на оваа прашање е сосема доволно за да се направи првиот чекор.

Every Ming Matters е британски веб сајт направен од војводите и војвотките од Кембриџ и Сасекс. Се работи за финален продукт од кампања која е замислена да понуди професионален совет за справување со некои, или сите, горе наведени проблеми.

Она што првин би ве советувале е да го одговорите краткиот квиз за подобро да се оцени вашата состојба. По квизот ќе добиете план кој се заснова на вашите одговори. Доколку некои предлози не ви се допаѓаат и сметате дека не се изводливи, ќе можете да ги замените со некои кои се полесно прифатливи за вас.

На располагање имате и бројни, практични совети, како и детали за тоа на што треба да внимавате и како правилно да препознаете одредено растројство. Сево ова се сервира во текстуална или видео форма.

Стани премиум член и доби пристап до сите содржини, специјален попуст на над 2.200 производи во ИТ маркет, верификуван профил и можност за огласување на ИТ Огласник. Плус ќе го поддржиш медиумот кој го градиме цели 16 години!

basic

членство

42 ден./мес

зачлени се

1337

членство

125 ден./мес

зачлени се
* плаќањето е на годишно ниво

Доколку веќе имаш премиум членство, најави се тука.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments

ит кариера

Matrix IT Global Services Macedonia

Product Operations

МАКЕДОНИЈА осигурување АД Скопје Виена Иншуренс Груп

Оглас за вработување на ORACLE DBA

MIMA IT Services

IT Support Specialist

види ги сите огласи на kariera.it.mk