Комичарот Џон Оливер во најновата епизода на карактеристичен начин објаснува сè што треба да знаете за криптовалутите. Секако целта на Last Week Tonight е да нè насмее, но дел од предупредувањата на г. Оливер се сосем на место.

„Важно е да се забележи, ова е сосема нов, комплициран простор и буквално никој не знае како ќе се развива, па затоа треба да бидете внимателни“, предупредува г. Оливер.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
за целосна понуда на продукти, на market.it.mk