Џеф Безос за иднината на Blue Origin

во Свет

Илон Маск започна, а и Џеф Безос продолжува со патувања во вселената. Иако двете компании, Space X и Blue Origins се конкуренција, двајцата основачи се согласуваат дека иднината на човештвото мора да биде во вселената. Интервјуто е од лансирањето на сателиот на Blue Orgin во април.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments