CyanogenMod Oppo N1 сега е достапен заедно со изворниот код

во Мобилни, Софтвер

Oppo N1 e првиот паметен телефон со CyanogenMod кој доби официјална поддршка од Google. Телефонот излегува еден ден пред католичкиот Божиќ, и е одличен подарок за љубителите на Android кои сакаат поголема персонализација.Покрај ова објавен е и „factory image“ на N1 за „безбедно враќање назад по хакирањата“. Освен ова Cyanogen го издаде и кодот за 10.2 ROM и основните фајлови кои се потребни за напредните корисници да ја инсталираат првата верзија на CyanogenMod 11.

„CM Edition Oppo N1 е големо достигнување за нас, а неговото излегување е голем дострел – кулминација на четири годишната работа од сите CM соработници и девелопери од целиот свет“, вели Cyanogen.

[youtube]VV-BPYgWDqc[/youtube]

Добивај известувања
Извести ме за
guest
1 Коментар
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Jane
Jane
8 years ago

Kaj nas moze li da se najde?