The Circle е филм за Google или Facebook во иднината

„Знаењето е добро. Да знаеш сè е уште подобро.“ ова е идејата зад Circle, компанија од иднината која е своевидна верзија на денешните Facebook или Google. Првиот трејлер на филмот без сомневање ќе ве потсети на некоја од овие компании. The Circle е базиран на истоимената новела од Дејв Егер. Во главните улоги се Ема Вотсон и Том Хенкс.

Заедно со трејлерот, маркетинг експерите од студиото креираа и веб сајт за промоција на филмот.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments