Биохакерот Емал Грасфа верува дека иднината е во имплантирани чипови

во Свет, Хардвер

Чипови имплантирани под кожата на луѓето се користат за отклучување на врати. Во иднина би можеле да се користат и за заклучување на телефоните или за плаќање. Засега биохакирањето нема доволно поддржувачи, но се чини дека во блиска иднина доколку се појават навистина добри концепти, ова би можело брзо да се промени.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk