Барак Обама во живо на YouTube го најави повлекувањето од Ирак

во Свет

Корисниците можea да постават и прашања за иднината на војната во Ирак. Прашањата се објавуваат тука, по што следи корисничко гласање и нивно модерирање. Прашањата бea одговорени од американскиот заменик-советник за стратегиска комуникација за национална безбедност Бен Родс.

Kористењето на YouTube во работата на Барак Обама не е новина, впрочем сите негови неделни обраќања кон нацијата се на видео сервисот кој заедно со системите за коментирање даваат нова димензија на владеењето т.е директна комуникација меѓу власта и граѓаните.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments