6 Xbox игри кои се до 160 денари

Во наредните 10 дена, Microsoft организира огромна пролетна распродажба. Во случај да сакате да купите квалитетна, но искличително евтина игра за вашата Xbox конзола без да копате низ долгата листа, ова се 6 Xbox игри кои не чинат ни 160 денари, а кријат часови и часови забава!

Кога времето е непредвидливо, а се препорачува социјално дистанцирање, дигиталното тркање со велосипеди звучи како исклучително добра идеја!

Одлична авантура во прво лице за мистериозен град кој крие запрепастувачка тајна!

Првата игра од најновата трилогија со Лара е, воедно, една од најдобрите игри што ги имаме играно во последно време!

Феноменална и кратка игра/ демо во трето лице која одлично комбинира најразлични пристапи, со директна офанзивна моќ, или со прикрадување!

Сосема солидна акциона стратегија со уникатни гејмплеј механики и загатки!

Point & Click авантура како во добрите стари времиња, но со уникатен Noir графички стил и интригантна приказна!

Оваа скромна листа е само дел од подобрите игри кои се исклучително евтини. Нормално, доколку решите да одделите двојно повисок буџет од овој, листата станува значително подолга, а вашите викенди уште позафатени! :)

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk