Започнува третиот е-саем за кариера

во ИТ.МК

Компаниите ќе можат да постават виртуелни штандови за промоција за сите над 8.000 посетители како и да објават огласи за пракси и вработувања. Исто така, преку форумите ќе можат да комуницираат со посетителите.

Е-саемот е организиран од Националната програма за практикантска работа и вработување – Моја Кариера, поддржана од USAID Проектот за конкурентност. Од таму велат дека на досегашните два саеми учествуваа над 100 репрезентативни компании од сите дејности, беа објавени над 30 слободни и многу повеќе практикантски места, активно учествуваа над 400 заинтересирани кандидатити, а уште 2.000 интерактивно ги следат комуникациите со кандидатите и преставниците на компаниите.

Тука ќе најдете поопширно интервју кое го направивме за првиот саем за кариера.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk