Youtube со подруштвен крај на видеата

Покрај поразличниот дизајн, новиот екран на крај од видеата сега нуди повеќе слични видеа, Replay опција за повторно гледање на истото видео, како и Like копје и опција за споделување на видеото, на кој се гледаат логоата на Twitter и Facebook е очигледна.

Промената е доста јасна. YouTube видеата се едни од најсподелуваните линкови на друштвени мрежи, па видео сервисот сега уште повеќе ги истакнува тие копчиња потсетувајќи ги корисниците дека откако ќе изгледаат видеоа да го сугерираат на пријателите.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments