Time.mk Настани сега и за Android и за iPhone

Avatar img-thumbnail img-circle

во ИТ.МК, Мобилни, Совети

Time.mk, во соработка со Web Factory, претстави мобилна апликација за Настани која е „е ваш персонализиран џебен консултант кој во чекор ве следи и информира за градските настани.“

Настани на Time.mk беше стартувани пред два месеца и е сервис кој ги агрегира сите настани од разни градови, нешто слично како што го прави тоа со вестите само што корисниците сами ќе мора да си додаваат настани.

Сега со мобилните апликации Настани ќе може да ја искористи локацијата за да истакне настани блиску до корисникот.

„Има два фантастични типа – мапирајќи ја вашата локација, можете да ги прегледате сите настани околу вас и да добиете потсетник во вид на нотификација којa ќе ви излезе 1 час пред почетокот на вашиот омилен настан.“

Објавена е само Android верзијата, но основачот на Time.mk, Игор Трајковски, во твит најави дека ќе има и iPhone верзија. Можеби е потребно време од Apple да ја одобрат апликацијата. Android Market не прави проверка на апликацијата пред да се провери.

*Oбјавена е и iPhone верзијата. Тука ќе го најдете линкот до iTunes.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
10 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Gostin
Gostin
10 years ago

a zosto e ova potrebno – 'Allows the application to call phone numbers without your intervention.' ??

ilievski.ace
ilievski.ace
10 years ago

Ajde sega pustete i samo .apk verzija nekade zasto ne mozam da ja instaliram na mojot I5800 galaxy 3 inaku rutan e da :)

@cefomk
10 years ago
Reply to  ilievski.ace

Пиши на info.mk ќе ти испратиме apk :)

Medo
Medo
10 years ago

Според Android Market апликацијата не е компатабилна со мојот HTC Sensation. А таман се израдував

@cefomk
10 years ago
Reply to  Medo

Апликацијата единствено побарува да имате 2.1 верија или понова. Дали телефонот ти е root-нат? Ако да, може тоа да е проблемот, ако не е, пишете на info.mk.

Medo
Medo
10 years ago
Reply to  @cefomk

Да да, до ромот што го користам е. Пробав со друг си функционира без проблем.
Супер реализација иначе!

@cefomk
10 years ago
Reply to  Medo

Баш ми е мило! Со задоволство да си ја користиш!

Горјан Јовановски
Горјан Јовановски
10 years ago

Браво! Идеава ми се вртеше долго време во глава, супер што некој ја реализираше :) Само малку побрзо update на кино репертоарите, денес веќе го нема Midnight in Paris, а стои како дел :)

@mkrobot
10 years ago

iphone verzijata od slednata nedela. se ceka odobruvanje vo apple.

Daniel
Daniel
10 years ago

dizajnot e perfekten.

види ги сите огласи на kariera.it.mk