бесплатна достава

VGA ASUS RTX3050 DUAL OC 6GB GDDR6, DVI, HDMI, DP, 90YV0K60-M0NA00

12.950 ден

Нема на залиха

Остави имејл и ќе те известиме штом производот стане достапен...

Сакаш дополнителен попуст? Стани член со активирање на 1337 членство!
Цена со 1337 членство: 12.170 ден
Дознај повеќе

SKU: 21683 Категорија: Ознаки: ,
Brand:Asus

Model Name: ASUS RTX3050

Specification

 • Graphic Engine: NVIDIA® GeForce RTX™ 3050
 • Bus Standard: PCI Express 4.0
 • OpenGL: OpenGL®4.6
 • Video Memory: 6GB GDDR6
 • Engine Clock: OC mode : 1537 MHz (Boost Clock), Default mode : 1507 MHz (Boost Clock)
 • CUDA Core: 2304
 • Memory Speed: 14 Gbps
 • Memory Interface: 96-bit
 • Resolution: Digital Max Resolution 7680 x 4320
 • Interface: Yes x 1 (Native DVI-D), Yes x 1 (Native HDMI 2.1), Yes x 1 (Native DisplayPort 1.4a), HDCP Support Yes (2.3)
 • NVlink/ Crossfire Support: No
 • Recommended PSU: 450W
 • Power Connectors: No
 • Slot: 2 Slot

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.