бесплатна достава

Напојување PSU 1200W be quiet! Straight Power 11 80 Plus PLATINUM FULL MODULAR, BN310

Ова напојување на be quiet! од 1200W го подига нивото за системи кои бараат практично нечујно работење и извонредна ефикасност.

  • 80 PLUS® Platinum efficiency (up to 93.9%)
  • Virtually inaudible Silent Wings 3 135mm fan
  • Funnel-shaped fan opening of the PSU case for high airflow intake
  • Wire-free inside the PSU on the DC side for enhanced cooling and longevity
  • Modular cables for maximum build flexibility
  • Multi-GPU support with six PCIe connectors
  • Japanese 105°C-rated capacitors ensure stability and reliability
  • ErP and Energy Star 7.0 ready
  • 5-year manufacturer’s warranty

16.980 ден

На залиха

Сакаш дополнителен попуст? Стани член со активирање на Basic членство или 1337 членство!
Цена со Basic членство: 15.981 ден
Цена со 1337 членство: 14.981 ден
Дознај повеќе
SKU: NEX26136 Категорија: Ознака:
Brand:be quiet!

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.