бесплатна достава

Logitech MX Master 3 безжичен маус

MX Master 3 е еден од подобрите производи на Logitech и го препорачуваме со драго срце.

Маус со одлична прецизност, добра ергономија и дизајниран за целната група креативци и кодери. Супер брз (1000 линии во секунда) и прилагодлив скрул, кој btw е доста тивок, маусот има и 3 странични и 1 централно копче кои преку софтверот на Logitech ќе може да ги прилагодите според апликација. Батеријата според маркетинг материјалите на Logitech држи 70 дена и со само 1 минута полнење го користите 3 часа, а според нашето искуство, не е далеку од вистината. Дали спомнавме дека маусот може да го поврзете и користите на три различни уреди?

5.990 ден

На залиха

Сакаш дополнителен попуст? Стани член со активирање на Basic членство или 1337 членство!
Цена со Basic членство: 5.590 ден
Цена со 1337 членство: 5.290 ден
Дознај повеќе
SKU: NEX07203 Категорија: Ознака:
Brand:Logitech
Тежина 0,14 kg
Димензии 12,4 × 8,43 × 5,1 cm
Во кутија

Маус, Unifying USB рисивер, USB-C кабел за полнење (USB-A -> USB-C), упатство

Боја

ГРАФИТНО СИВА

Гаранција

720 денови – гарантен лист од Нексио

DPI

200 минимално, 4000 максимално (се подесува во инкремент од 50)

Батерија

Li-Po (500 mAh)

Поврзување

Bluetooth (low energy) преку Unifying рисивер

Доставувач

Производот го доставува и сервисира Нексио Компјутери ДОО, ул. Лондонска бр. 2-1/Лок. 6 Скопје