бесплатна достава

Монитор 27″ ASUS TUF VG27BQ WQHD 2560×1440, 144Hz (165Hz OC), TN Panel, 0.4ms, HDR10

27-инчен WQHD (2560×1440) монитор наменет за профи и надежни гејмери со ултрабрз рефреш рејт (165*Hz – оверклок), ергономски дизајн, ASUS Extreme Low Motion Blur (ELMB SYNC) синхронизација која овозможува 0.4ms респонзивност (според ASUS тестови) заедно со компатибилност со NVIDIA G-Sync која овозможува супер адаптабилно искуство… да не заборавиме да спомнеме дека има и повеќе HDR модови од кои можеш да бираш (Cinema HDR, Gaming HDR…).  Плус емитува ултра-ниска плава светлина.

24.600 ден

На залиха

Сакаш дополнителен попуст? Стани член со активирање на Basic членство или 1337 членство!
Цена со Basic членство: 23.500 ден
Цена со 1337 членство: 22.800 ден
Дознај повеќе
SKU: NEX06176 Категорија: Ознаки: , ,
Brand:Asus
Серија

TUF Gaming

Модел

VG27BQ

Боја

Црна

Големина

27''

Widescreen

Има

Панел

TN

Тип на дисплеј

QHD

Adaptive Sync технологија

G-Sync компатибилен

Препорачана резолуција

2560 x 1440 (2K)

Агли и сооднос

170° (H) / 160° (V) – 16:9

Осветленост

350 cd/m2

Контракст

1000:1

Бои

16.7 милиони

Конективност

Дигитално – 2 x HDMI v2.0 и 1 x DIsplayPort v1.2

Напојување

100 – 240 VAC, 50/60Hz

Потрошувачка

< 65W, Power Saving Mode: <0.5W, Power Off mode: <0.5W

Звук

Вградени звучници – 2 x 2W стерео RMS

VESA компатибилност

Има, 100 х 100mm

Тежина

5.8 kg со држач, 3.5 kg без /

Во кутија

Кабел и адаптер за струја, DisplayPort кабел, HDMI кабел, упатство

Гаранција

1050 денови – гарантен лист од Нексио

Доставувач

Производот го доставува и сервисира Нексио Компјутери ДОО, ул. Лондонска бр. 2-1/Лок. 6 Скопје

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.