бесплатна достава

Logitech Безжичен маус USB G903 HERO LIGHTSYNC RGB, 910-005672

Напредниот сензор на овој маус обезбедува неспоредливи перформанси и водечка ефикасност во класата. HERO 25K е супер-ефикасен, обезбедува траење на батеријата до 140 часа при игра со вклучено LIGHTSYNC RGB осветлување во целосен ефект – и до 180 часа без осветлување. Тоа е речиси 6 пати повеќе од траењето на батеријата од претходната генерација на G903.

7.300 ден

На залиха

Сакаш дополнителен попуст? Стани член со активирање на Basic членство или 1337 членство!
Цена со Basic членство: 7.050 ден
Цена со 1337 членство: 6.600 ден
Дознај повеќе
SKU: NEX07254 Категорија: Ознака:
Бренд:Logitech
Во кутија

G903 гејминг маус, LIGHTSPEED USB ресивер, USB кабел за полнење, кутија за додатоци, Изборен адаптер за продолжување на приемникот, 10-грамски тег, опционални странични копчиња и капачиња, упатство

Гаранција

720 денови – гарантен лист од Нексио

Доставувач

Производот го доставува и сервисира Нексио Компјутери ДОО, ул. Лондонска бр. 2-1/Лок. 6 Скопје

Модел

910-005670 – погоден и за лева и за десна рака

Интерфејс

USB

Максимум DPI

16000 dpi

Метод на тракирање

HERO 16K

Број на копчиња

11

Подржан оперативни системи

Windows 7 или +
macOS 10.11 или +
Chrome OS

Системски барања

USB порт / Ако се користи G HUB софтверот – потребен е интернет

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.