бесплатна достава

G.SKILL RAM DDR4 64GB (2x32GB) RipjawsV F4-3600C18D-64GVK

Ripjaws V серијата е последната едиција на G.SKILL Ripjaws продуктите – DDR4 меморија дизајнирана за што поголема компатибилност и врвни перформанси со последните Intel Core процесори. Конкретниов модел е DDR4-3600 MHz, работи на 1.2V~1.35V на DDR4 стандард и е супер за гејминг, видео и фото продукција, рендерирање и процесирање на податоци.

22.590 ден

Нема на залиха

Сакаш дополнителен попуст? Стани член со активирање на Basic членство или 1337 членство!
Цена со Basic членство: 21.290 ден
Цена со 1337 членство: 20.150 ден
Дознај повеќе
SKU: NEX03337 Категорија: Ознака:
Brand:G.Skill
Тип на меморија

DDR4

Капацитет

64GB (2x32GB)

Брзина според тест

3600MHz

Латенција според тест

18-22-22-42

Волтажа според тест

1.35V

SPD брзина

2666MHz

SPD волтажа

1.20V

Кулер

Нема

Доп. функционалности

Intel XMP 2.0 (Extreme Memory Profile) Ready

Гаранција

1800 денови – гарантен лист од Нексио

Доставувач

Производот го доставува и сервисира Нексио Компјутери ДОО, ул. Лондонска бр. 2-1/Лок. 6 Скопје

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.