бесплатна достава

CPU INTEL i5-11400 2,6GHz, SIX CORE, 12MB s.1200 TRAY

Архитектурата на 11-та генерација на Intel десктоп процесорите нуди брзина, високи фрејм рејтови и ниска латенција за гејминг. Маркетинг материјалот на Intel се фокусира на гејмерите и ветува задржување на високи FPS и стриминг во висок квалитет. Процесорот е подготвен за PCIe Gen 4, поддржува брзо конектирање со монитори и други уреди преку Thunderbolt 4 технологија и приоретизирање на мрежа преку Intel® Killer™ Wi-Fi 6/6E (Gig+) технологија ако имате компатибилни уреди. Btw, нуди и можности за overclock преку Intel Performance Maximizer и Intel Extreme Tuning Utility.

13.050 ден

Нема на залиха

Сакаш дополнителен попуст? Стани член со активирање на Basic членство или 1337 членство!
Цена со Basic членство: 12.600 ден
Цена со 1337 членство: 12.000 ден
Дознај повеќе
SKU: NEX15231 Категорија: Ознаки: , ,
Brand:Intel
Процесор

i5-11400 / серија Corei5 11th Gen

Технологија

14 nm

Јадра

6

Нишки (threads)

12

Макс. Турбо фреквенција

Intel Turbo Boost Technology 2.0 Frequency: 4.40 GHz

Оперативна фреквенција

2.60 GHz

Тип на сокет

LGA 1200

Bus брзина

8 GT/s

L3 Cache

12MB

64-битна поддршка

Има

Hyper-Threading поддршка

Има

Тип на меморија

DDR4 2933 / DDR4 3200 (макс. 128 GB)

TDP (Thermal Design Power)

65W

Процесор графичка

Intel® UHD Graphics 730 на 350 MHz и максимална динамичка фреквенција 1.30 GHz

Поддршка за Windows 11

Има

Гаранција

360 денови – гарантен лист од Нексио

Доставувач

Производот го доставува и сервисира Нексио Компјутери ДОО, ул. Лондонска бр. 2-1/Лок. 6 Скопје

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.