Foursquare надмина 10 милиони корисници (инфографик)

Само две години стариот стартап забележува околу 3 милиони чекирања на ден. Околу 6.230 чекирања се од јапонски саке барови. За тие што не знаат, чекирање е кога корисник ќе сподели дека е на некоја локација. Според инфографикот, машки спротив женски корисници е 50-50, исто како што има корисници надвор и во САД.

Најчесто корисниците се чекираат од продавници за облека, банки, продавници, често од дома и од трговски центри. Има околу 1.061 чекирања од болници кои најавуваат раѓање на дете.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
види ги сите огласи на kariera.it.mk