Достапен Firefox 4 за Android и Maemo

во Мобилни

Новата верзија носи значителни промени во брзината на вчитувањето на страниците кои се должат на JavaScript подобрувањата, подобрување во однесувањето која се работи за зумирање, заедно со старите омилени опции на Firefox. За жал за корисниците на Android овој прелистувач се уште не поддржува Flash. Да се надеваме дека во официјалната верзија ќе ја поминат преку тој недостаток.
Сеште нема верзија за iPhone и iPad.

Можете да си симнете прелистувачите за двете платформи овде.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
7 Коментари
Најнови
Најстари Со највеќе гласови
Inline Feedbacks
View all comments
Jane Ribaro Gjorgjioski

не сака никако. ај ќе преживеам и без тоа :)

Дамјан Георгиевски

BTW, еве го планот за мобилниот Firefox (цитат):

We are shipping Mobile Firefox 4 Beta 5 and here is a remaining schedule that I know for you to review:

Goal: RC “as close as possible to final release”

March 8: Code Freeze
March 10: “go to build” RC1
Mar 15: Launch, review RC feedback

Call RC1 “final”

Mar 18: Analyze RC feedback, make go/no-go decision
Mar 21: GA launch
Mar 21: Celebrate our Release, Review user Feedback

– OR –

Release Candidate 2 (if required)

Mar 15: Code Freeze
Mar 22: Launch
Mar 29: GA Launch, Celebrate our Release, Review user Feedback

ribaro
ribaro
11 years ago

најверојатно само за таблети ќе е ова, ме зафркна категоризацијата :)

Дамјан Георгиевски
Reply to  ribaro

не е само за таблети, јас го имам инсталирано без проблем на телефон. директно од маркет без никакви интервенции

ribaro
ribaro
11 years ago

не можам да ја симнам андроид апликацијата – Not found!. некој друг со истиот проблем?

Горјан Јовановски
Reply to  ribaro

@Рибаро, некогаш прави проблем маркетот што сме надовр од USA. Ако сакаш можам apk фајлот да го најдам и да пратам директен линк, или пак едноставно симни си од маркет 'Market Enabler' и намести се дека си со T-Mobile US. Тогаш сите апликации на маркетот ќе ти се достапни, и тие што може да се купат дури :)

види ги сите огласи на kariera.it.mk