Основачот на Amazon е сопственик на најголемата светска продавница и можеби во иднина на највредната компанија во светот. Сепак кога појавувањето во медиумите е во прашање тој е помалку присутен од неговите „колеги“. Не толку одамна г. Безос му беше гостин на директорот на Business Insider, и одговараше на прашање за сè: од Amazon, па се до неговата желба за патување во вселената.

Добивај известувања
Извести ме за
guest
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments